|
Voor het eerst werd er op de Kinneret een draak-boot festival gehouden.Tot vandaag wist ik niet dat zo iets bestaat. Ik kreeg deze video toegestuurd en zo ben ik wat wijzer geworden en deel de informatie met jou.
Het eerste draak-boot festival, maakte zijn debuut in Israël op het meer van Kinneret (het meer van Galilea) op 17-18 mei 2012. Er werd een draak-boot competitie gehouden, de snelst groeiende watersport in de wereld. Volgens Debbie Halton Weiss, voorzitter van de Joodse Federatie van Ottawa, Canada, en organisator van de eerste drakenboot Israël festival, heb je geen ervaring nodig je maakt een team komt samen en je amuseert je. De boten zijn traditioneel gemaakt van teakhout en versierd met decoratieve Chinese draakkoppen en staarten. De boot heeft plaats voor 20 tot 22 gepaarde peddelaars, een trommelaar aan de boeg, en een stuurman, aan de achterzijde.
Veel van de deelnemers, uit Canada en andere landen, waren nog nooit in Israël geweest. Draak-boot racen is ontstaan in China meer dan 2000 jaar geleden en werd bewaard als een volks ritueel. In 1986 werden drakenboten verzonden van Hong Kong naar Canada's Expo 86 en trok internationale aandacht. Draak-boot racen, soms aangeduid als de ultieme teamsport, trekt nu duizenden deelnemers in 71 landen.
http://www.youtube.com/watch?v=04iHqfJX-CA&feature=em-uploademail-new.